Emocijos kasdienėje veikloj

Emocijų kasdienėje veikloje – apstu. Kovoti su emocijomis mokiniams padeda ne tik muzika. Plačiau apie jas išgirsti norėjo ir klausimus visuomenės sveiktos specialistei uždavinėjo Giedraičių A. Jaroševičiaus gimnazijos pradinukai ir priešmokyklinės grupės vaikai.

„Ar nuliūstate, kai pralaimite?“, – paklausė ji vaikų.

„Taip, nuliūstame“- atsako vaikai.

 Visi labai daug dirbame ir įdedame daug pastangų, kad viskas pasisektų, todėl pralaimėjus, natūralu, kad pasirodo kokia nors emocija: kartais tai būna liūdesys, kartais – pyktis ant savęs, – bet pergalės gimsta būtent iš pralaimėjimų. Mokiai pripažįsta, kad neretai kyla ginčų, tačiau ilgalaikio bendradarbiavimo vaisiai leidžia juos greitai numalšinti. Atmosfera klasėje yra svarbi. Esame skirtingi žmonės, todėl pykčių ar nesutarimų išvengti yra neįmanoma, bet per ilgą laiką suprantame vienas kitą ir žinome, kaip sutarti.

Užsiėmime dalyvavo lėlės, nepaprastos, o dviveidės. Jos draugavo ir pykosi su vaikais. Kartais jautėsi nuliūdusios, o kartais – labai laimingos. Visos emocijos priklausė nuo vaidinančių vaikų. Buvo smagu vaidinti, piešti emocijų veidus, gaminti emocijų kubą, kuriame atsispindėjo vaikų suteiktos spalvos emocijų įvardinimui.

Užsiėmimas užbaigtas vaidinant mokinių  sukurtas istorijas . Atsisveikindama sveikatos specialistė  vaikams palinkėjo: „Svajokit, nebijokit uždavinėti klausimų, daug šypsokitės ir būkite fiziškai aktyvūs“.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Bronė Grigonienė

 

2022-04-26