Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams apie mitybą

Kovo mėnesio 25 dieną, Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos ir Joniškio skyriaus ikimokyklinio  ir priešmokyklinio amžiaus vaikams vyko renginiai, skirti mitybos ypatumams. Sveikatos priežiūros specialistė Bronė Grigonienė kalbėjosi su vaikučiais apie tai, kad ikimokyklinio amžiaus vaikai stengtųsi laikytis mitybos režimo, valgyti sveikai pagamintą, tinkamai apdorotą, fiziologinius vaiko amžiaus ypatumus, bei sveikos mitybos rekomendacijas atitinkantį maistą. Svarbu, kad mityba būtų visavertė, reguliari ir subalansuota.

Aptarta, kad vaikai (nuo 2 m. amžiaus) turėtų valgyti 5–6 kartus per dieną (pusryčiai, priešpiečiai, pietūs, pavakariai ir vakarienė) ne rečiau kaip kas 3,5 val., kramtyti lėtai, vengti gausios vakarienės, paskutinis valgymas – 2 val. iki miego. Rekomenduojama valgyti reguliariai – kasdien tuo pačiu metu, nes organizmas jau iš anksto pasirengia virškinti maistą.

Paraginta, kad vaikai su tėvais bendrautų, teigiamai keistų savo sveikos mitybos nuostatų formavimąsi. Vaikučiai atidžiai studijavo ir aptarė maisto pasirinkimo piramidę, kur tris apatines mitybos piramidės dalis (duoną, grūdinius produktus, bulves; daržoves ir vaisius; pieną ir jo produktus, mėsą, žuvį, kiaušinius, ankštinius, riešutus) sudaro reikalingi augimui maisto produktai. Po teorinės dalies vaikai kibo į darbą: Giedraičių A.Jaroševičiaus gimnazijos priešmokyklinukai jieškojo tinkamų iliustracijų ir patys pagamino maisto pasirinkimo piramidę, o Joniškio skyriaus vaikučiai žaidė žaidimus apie mitybą. Labiausiai patiko žaidimas „Linksma ir liūdna lėkštelės“, nes vaikai galėjo atpažinti ir patys pasirinkti sveikesnį ir nerekomenduojamą maistą. Žinios ir geros emocijos padeda augti sveikesniems.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Bronė Grigonienė

2022-03-30