Atšvaitas – žmogaus saugumo kelyje priemonė

Spalio 28 d. Molėtų pradinėje mokykloje per „Labarytį“ vyko akcija „Atšvaitas – žmogaus saugumo kelyje priemonė“. Mokinių aktyvas papasakojo kam reikalingas atšvaitas ir parodė kaip teisingai juos nešioti. Vaikams padėjo ir apie saugumą kelyje kalbėjo Molėtų policijos pareigūnės bei vaikų draugas Amsius. Pademonstravo kaip be atšvaitų ir su atšvaitais yra matomas žmogus kelyje, šviečiant automobilio žibintams. Tam, kad atšvaitas būtų segimas teisingai, reikia laikytis keleto pagrindinių taisyklių:

  1. tvirtinant juostinį atšvaitą, jį reikėtų dėti aukščiau riešo ant dešinės arba kairės rankos;
  2. ant kojos juostinis atšvaitas tvirtinamas dešinės blauzdos srityje;
  3. pakabinamas atšvaitas segamas į palto ir striukės dešinę kišenę ir išimamas būnant lauke. Toks atšvaitas turi švytuoti žmogaus kelių aukštyje.

Nereikia pamiršti, kad saugumas dažnai priklauso nuo matomumo. Atkreipkite dėmesį, kad pats atšvaitas savaime nešviečia, o tik atspindi atvažiuojančio automobilio šviesas, todėl jį būtina pritvirtinti automobilio žibintų aukštyje, nes taip vairuotojai geriau pastebi atšvaitus. Mokiniams atšvaitus dovanojo Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Utenos AVPK Molėtų RPK bendruomenės pareigūnės.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Živilė Remeikienė

2022-10-31