ATŠVAITŲ DIENA

Lapkričio 12 d. Molėtų pradinėje mokykloje buvo minima atšvaitų diena. Jos tikslas –  priminti mokiniams, kad pėstiesiems ir kitiems eismo dalyviams atšvaitas yra privaloma priemonė, kurios nevalia pamiršti. Prasidėjęs ilgėjantis tamsusis paros metas, dažnai nepalankūs orai (lietus, dargana, rūkas) sunkina matomumą kelyje. Be to, vis dar dauguma pėsčiųjų, eidami keliu tamsiuoju paros metu (esant blogam matomumui, neapšviestuose keliuose) neturi prie drabužių prisisegę atšvaito, nesineša žibinto ar kito šviesą atspindinčio daikto, nevilki ryškiaspalvės liemenės su šviesą atspindinčiais elementais.  Dalis  mūsų mokyklos mokinių eina patys į mokyklą, todėl tamsiu paros laiku jie turi būti matomi kitiems eismo dalyviams.

Kaip atšvaitas veikia?

Atšvaitas pagamintas iš prizminės struktūros medžiagos, ryškiai atspindinčios automobilio šviesas tamsoje. Siunčiama šviesa mikroprizmių pagalba atsispindi trijuose paviršiuose ir grįžta atgal. Didelė atspindinčios šviesos dalis grįžta tiesiogiai į pradinį šviesos šaltinį, tai yra automobilio žibintų šviesa, atšvaito pagalba, grįžta atgal vairuotojui į akis.

Mažiausiems mokyklos mokiniams vyko interaktyvios pamokos su Policijos pareigūne Neringa Purliene. O vyresnieji klasėse gaminosi atšvaitus patys. Atšvaitas yra pigiausia gyvybės draudimo rūšis, kokią Jūs tik galite gauti. Dar mokiniai piešė piešinius ta tema. Soc. Pedagogė su visuomenės sveikatos specialiste atrinko gražiausius darbus. Geriausių piešinių dalyviai gavo dovanų-atšvaitus, kurias dovanojo Utenos visuomenės biuras .Mokinius skatinome ir toliau būti atidiems kelyje, aktyviems veiklose. .

Raginame pasirūpinti, kad Jūs ir Jums brangūs žmonės atšvaitą nešiotumėte kasdien!

Sveikatos priežiūros specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje  Irenos Paukštienės informacija

 

2021-11-23