,,Čiau, Braške” produktai – pažymėti ,,Rakto skylutė” simboliu

Spalio 20 d. Utenos radijas studijoje kalbėjome apie maisto produktus, ženklinamus ,,Rakto skylutės” simboliu ir įteikėme padėką IĮ ,,Čiau, braške” vadovei Redvitai Meilutei-Ramoškienei už sveikatai palankesnių maisto produktų gamybą ir ženklinimą ,,Rakto skylutės” simboliu.

Dėka aktyvios įmonės vadovės net 29 ,,Čiau, Braške“ maisto produktai yra rinkoje, kurie atitinka ,,Rakto skylutės“ kriterijus ir yra ženklinami šiuo simboliu. ,,Mūsų produktai  paruošti su didele meile ir svarbiausia  yra sveikatai palankūs. Asortimentas yra didelis ir net išrankiausiam pirkėjui turime ką pasiūlyti. Visi produktai yra liofilizuoti, tai: braškės, miško žemuogės, juodieji serbentai, vyšnios, avietės, slyvos, obuoliai, kriaušės, gudobelės, bananai, mangai, aktinidijos, aronijos, šermukšniai, pomidorai, burokėliai, morkos, topinambai, petražolės, krapai, špinatai, dilgėlės, klevų žiedai, garšva, pomidorų milteliai, dilgėlių milteliai, burokėlių milteliai, juodųjų serbentų, aviečių milteliai, – sakė įmonės vadovė“.

Simbolio „Rakto skylutė“ tikslas – padėti vartotojams lengviau išsirinkti maisto produktus tarp kitų tos pačios grupės maisto produktų. Tai įprasti produktai, tačiau juose mažiau įdėta cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų. Simbolis „Rakto skylutė“ yra Europos Sąjungoje registruotas prekių ženklas, kurį Švedijos Nacionalinė maisto agentūra (ženklo savininkė) leido naudoti Lietuvoje. Šis simbolis naudojamas nuo 1989 m. ir yra plačiausiai paplitęs Europoje tarp panašios paskirties ženklų. Europos Komisija jį laiko pozityviu ir objektyviausiu. Juo žymimi maisto produktai Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Šiaurės Makedonijoje ir Lietuvoje. Galimybę jungtis prie šį ženklą naudojančių šalių svarsto ir kitos ES valstybės. Patvirtinti kriterijai atitinka tarptautinius kriterijus, vienodus visose šį simbolį taikančiose šalyse. Lietuvoje 2014 m. buvo įsteigta valstybinė, nekomercinė sveikatai palankesnių maisto produktų ženklinimo simboliu „Rakto skylutė“ sistema.

Įmonėms ar ūkininkams naudinga gaminti maisto produktus, atitinkančius „Rakto skylutės“ kriterijus, nes tai padeda: saugoti vartotojų sveikatą, įsitvirtinti atviroje ir neužpildytoje sveikatai palankesnių maisto produktų rinkoje, gerinti įmonės ar ūkio įvaizdį, pristatyti save kaip atsakingą, sveikatai palankesnio maisto gamintoją, eksportuoti produktus į kitas ES šalis, atverti naujas galimybes ieškant naujų receptų ir skonių, kurti naują rinkodarą, parodyti įmonės ar ūkio bei gaminamų produktų išskirtinumą, sveikumą bei pozityvų požiūrį į vartotoją.

Maisto produktų ženklinimas simboliu ,,Rakto skylutė“ yra savanoriškas ir nemokamas. Kviečiame Utenos rajono gamintojus/ūkininkus paženklinti savo produkciją ,,Rakto skylutės“ simboliu. Daugiau informacijos suteiksime Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure: tel. (8389) 51 867 ar el. p. info@utenavsb.lt.

 

                                                                                                                                     Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

 

2022-10-20