Dažai ir teptukai, kvapai ir garsai, kvėpavimas ir judesys, kristalai ir… – suaugusiųjų stovyklos pagrindas

Jau spalis. Oras leido mėgautis auksiniu rudens aksomu, žemės ir lapų kvapu, ypatingais rytais bei reta, bet ypač jaukia saulute. Tiek daug visko ir tai tik per tris savęs pažinimo dienas, kurias Emocinio atsparumo stiprinimo stovyklos dalyviai, paskyrė naujiems potyriams, bendravimui, prisilietimui prie savo ištakų, vidinių gelmių bei naujo žiūrėjimo į save ar į save supančią aplinką. Jausmų jūra, emocijų bangavimas, džiaugsmas ir ašaros, atradimai, patyrimai, perlipimas per nusistovėjusias nuostatas ar stigmas – viskas vyko ,,čia ir dabar“, nesisukiojant atgal, nekaltinant, o prisiimant atsakomybę už savo gyvenimą.

Inturkės svečių namai ,,Bendrystės centras“ pasitiko 29 savaitgalio gyventojus ir suteikė visas reikalingas paslaugas. Maistas – lengvas, neapsunkinantis, paprastas, bet skanus. Šeimininkės triūsė, kad įtiktų neįprastiems užsakovo pageidavimams.

Stovyklautojams buvo pasiūlyta įvairiapusė programa: dailės terapija su Irena Bulotiene; rytinės mankštos su Ina Meidiene; teorinė-praktinė paskaita ,,Lėtinis streso poveikis organizmui: priežastys, požymiai, pasekmės, pagalba sau“ su Asta Keturkiene; aromaterapija su Vita; sąmoningas kvėpavimas su Lina Kizevičiene; kristalų ir garso terapija su Jūrate Gliaudelyte. Kiekviena veikla įtraukianti, skirtinga bei gili. Po kiekvieno užsiėmimo kalbėjome apie potyrius, ką žmonės jautė, kas vyko su jais. Stovyklos pabaigoje reflektavome ir tai atskleidė įvykusias transformacijas, atėjusius atsakymus, naujus matymus bei visiškai kitokią kokybę nei susitikimo pradžioje. Ar ašaros valo – taip; ar atsivėrimas nuima naštą – taip; ar bendrystė padeda labiau pasitikėti savimi – taip; ar kūno praktikos padeda nurimti ir pajausti savo kūno centrą – taip… Galima būti vardinti be sustojimo. Tačiau tai nėra tikslas! Jis pasiektas per asmenines patirtis, atradimus, suvokimus, pažinimo džiaugsmą, pasitikėjimą, norą pratęsti pradėtą veiklą. Pokyčiai įvyksta tik mūsų pastangų dėka. Kiekvienas esame atsakingi už savo gyvenimą ir patys esame jo kūrėjais! Pradžia padaryta ir norisi, kad geri dalykai nusiristų kaip banga jūroje, kad būtų išjudinti vidinio vandenyno vandenys su visu jame glūdinčiu turiniu!

Ačiū už šilumą, jaukumą, tikrumą, išjautimą ir naują, bendrą emocinę kokybę! Buvo ypatingas laikas, kurį priėmėme kiekvienas pagal poreikį. Leiskite sau gyventi savo gyvenimą ir jokio skirtumo, kas ir ką galvoja apie mus! Jūs nepakartojami, unikalūs! Ir tai yra tiesa!

Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės pavaduotoja Ina Meidienė

2022-10-25