Gerumo akcija Molėtų gimnazijoje

Molėtų gimnazijoje baigėsi gerumo akcija „Mes ne pliušiniai žaisliukai“, skirta pagelbėti Utenos rajono gyvūnų globos namų augintiniams, kuri gerumui suburia gimnazistus, jų tėvelius, mokytojų  bendruomenę. Spalio 4 d. – Pasaulinė gyvūnų globos diena. Ta proga mokinių savanorystės grupė su sveikatos specialiste kvietė aukoti maisto, higienos priemonių, paklotų ar finansinės paramos globojamiems kačiukams ir šuniukams. Šaunių gimnazistų jautrumo ir gerumo dėka šiais metais buvo surinkta apie 80 kilogramų sauso ir konservuoto maisto, kruopų, higienos priemonių,  nenaudojamų antklodžių ir paklotų.  Paaukota pinigų suma maloniai nustebino – 200 eurų bus skirta gyvūnų gydymui, sterilizavimui ar kitoms veterinarinėms paslaugoms apmokėti. Kadangi Molėtų rajone nėra gyvūnų globos organizacijos, o benamius rajono keturkojus globoja kaimyninio rajono gyvūnų globos namai, tai tarsi ir pasako, kad nėra vieno ar kito rajono beglobiai. Į gatvę išmesti naminiai augintiniai yra mūsų – žmonių neatsakomybė, abejingumas ar nemokėjimas išspręsti kažkada buvusio šeimos nario kitos gyvenimo vietos klausimo. Kiekvienas išmestas į gatvę augintinis mums turėtų būti kaip gyvas priekaištas, kad tik žmogus gali elgtis taip neapgalvotai ir lengvabūdiškai…

O gyvūnai augantys globos įstaigoje, kaip ir žmonės, laukia dėmesio, pakalbinimo, paglostymo, o ypač naujų mylinčių šeimininkų ir saugių namų. Tad kviečiame visus, kuriems kaip tik reikia namų sargo ar ištikimo murkiančio draugo prie ausies, apsilankyti gyvūnų globos namus ir gal kaip tik Jūs būsite Tas gelbėtojas, suteikęs naują viltį gyvūnui parodyti savo ištikimybę ir atsidavimą naujajam šeimininkui.

Džiaugiamės savo jaunąja karta, kuri  auga atsakinga, pareiginga, socialiai jautri. Ačiū gimnazistams, mokytojams. Ačiū tėveliams, kurie savo pavyzdžiu auklėja vaikus ir skiepija meilę bei pagarbą bet kokiai gyvybei. O gyvūnų globos namų augintiniai laukia mūsų visų paramos ir pagalbos ištisus metus. Padėkime tiems, kurie negali pasirūpinti savimi patys.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Burneikienė

2020-12-10