Mokymai ,,Sveiko maisto gamyba”

Lapkričio 10 d. Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras sukvietė Utenos r. ugdymo įstaigų valgyklų darbuotojus į praktinius mokymus ,,Sveiko maisto gamyba”. Mokymus vedė VšĮ ,,Sveikatai palankus” įkūrėja ir direktorė Raminta Bogušienė. Dalyvės gamino įvairius ir sveikatai palankius patiekalus: avinžirnių ir ryžių troškinį su daržovėmis, varškėtukus su granola ir uogų tyre, burokėlų pyragą, salierų, morkų ir obuolių salotas, orkaitėje kepė traškią žuvį ir kitus skanumynus. Po gamybos proceso vyko degustacija ir aptarimas. Diskutavome, kaip ir ką galėtume gaminti, kad mokiniai valgytų, kokius patiekalus mokiniai mėgsta labiausiai ir kokių ne.

Lektorė siūlė kreiptis jei reikia patarimo ar pagalbos, gaminant sveikatai palankius patiekalus. Kalbėkime, dalinkimės sėkmės pavyzdžiais, pasinaudokime specialistų pagalba ir mokyklų, darželių bendruomenės džiaugsis maitinimu ugdymo įstaigose.

Dėkojame lektorei Ramintai Bogušienei, dalyviams ir Utenos regioniniam profesiniam mokymo centrui už galimybę mokymus organizuoti jų patalpose.

                                        Parengė Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Alma Gaidienė 

 

 

2022-11-14