Molėtiškiams apie mitybą kitaip

Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojai nuolat kviečia visus Molėtų rajono bendruomenės žmones pasisemti žinių įvairiose sveikatinimo veiklose. Viena iš jų –  „Sumažinkime nerimą mitybos pagalba“  pirmadienio popietę vyko rajono bibliotekos salėje. Profesionali lektorė, gydomosios mitybos specialistė Ingrida Kuprevičiūtė subūrė neabejingus savo sveikatai molėtiškius į paskaitą apie dar mažai nagrinėtus ir pateiktus mokslininkų faktus. Tikrai ne visi susirinkę girdėjo ir žinojo, kad kiekviena suvartota tabletė turi neigiamą poveikį viso organizmo sveikatai – vieni medikamentai „išplauna“ magnį ir kalį, kiti skatina osteoporozę, o skirti vartoti statinai nuo aukšto cholesterolio pagreitina atminties praradimo procesus, skatina Alshaimerio  ligos vystymąsi… Dalyvius nustebino tai, kad dauguma vyresnio amžiaus žmonių turi sumažintą skrandžio rūgštingumą, o vos ne visi iš jų geria vaistus rūgštingumui mažinti…

Didelį perversmą anot specialistės, atliko šiuolaikinė medicina. Visai neseniai į maistą žiūrėjome, kaip į energijos šaltinį, be kurio negalime dirbti, judėti ar kitaip gyventi. Dabartis gi parodė, kaip suvartojamo maisto sudedamos dalys ir maistinės medžiagos  veikia viso kūno sistemas, kaip jų perteklius ar trūkumas tiesiogiai įtakoja ligų atsiradimą, o gal atvirkščiai – jį pagydo.

Mitybos specialistė I. Kuprevičiūtė visą susitikimo laiką akcentavo, kad kiekvienas žmogus yra unikali ir išskirtinė asmenybė su paveldėtais genais, turima imunine, virškinamojo trakto sistema, savita psichine emocine sveikata ir gyvenimo būdu. Tad blogos savijautos priežasčių reikia ieškoti visumoje. O atsisveikinant lektorė molėtiškiams linkėjo, kad maistas, kuris yra ant mūsų stalo būtų kaip vaistas, o vaistais taptų maistas.

„Gydančios lėkštės“ įkūrėja išsamiai, profesionaliai ir kantriai dalijo patarimus, o susidomėję dalyviai dar ilgai neišleido specialistės besikonsultuodami rūpimais klausimais.

 

 

Visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Dalios Burneikienės informacija

2020-10-13