Nuotolinė paskaita ,,Kas suvalgys lėčiau”

Š. metų balandžio mėn 21 d Molėtų pradinės mokyklos 3A, 3B, 3D, 3C ir 2D jungėsi į nuotolinę paskaitą,,Kas suvalgys lėčiau”  su lektoriumi A. Šabajevu. Moksleiviai su savimi turėjo turėti gabaliuką duonos, gabaliuką sūrio, bet kokios daržovės, vaisiaus gabaliuką, vieną riešutą. Visko po nedaug. Buvo mokoma valgyti ir ragauti. Galima buvo paragauti produktų, kurių šeip nemėgstama. Per pertraukėles  mokiniai buvo kviečiami  pajudėti, atlikti vieną ar kitą pratimą. 

Pamokos metu buvo mokoma ką galima nuveikti su maistu-apžiūrėti, įvertinti, apčiupinėti, užsimerkus  jausti per pirštukus siunčiamus pojūčius liečiant vieną ar kitą produktą. Galima paklausyti , kokį muzikinį garsą siunčia vienas ar kitas maisto produktas į jį beldžiant, pauostyti, palaižyti ir atsikąsti nedidelį duoto produkto gabaliuką, jį kramtyti. Taip mes siunčiame signalus smegenims ir pilvukui. 
Menamoje lėkštėje figuravo keturi vaikų pamėgti herojai. Ką tuiri valgyti šie herojai, kad jie būtų stiprūs, vikrūs , sveiki? Taip mokiniia sužinojo apie grūdinių kultūrų naudą organizmui, riebalų, baltymų svarbą mūsų organizmams. Dabar mokiniai žino, jog lėkštėje turi dominuoti vaisių ir daržovių įvairovė . Labai įdomi paskaita, kuri patiko tiek moksleiviams , tiek mokytojams. Už tai dėkingi Utenos visuomenės sveikatos biurui. 
 
Visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje Irenos Paukštienės informacija
 
2021-04-29