Paminėta Pasaulinė ligonių diena

Vasario 11 – oji nuo 1992 m. popiežiaus Jono Paulius II kvietimu minima kaip Pasaulinė ligonių diena. Ta proga Molėtų gimnazijos savanorystės klubo mokiniai tradiciškai lankėsi Molėtų rajono slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuose, kur gydosi mūsų krašto žmonės. Besiremdami japonų legenda, kurioje sakoma, kad išlanksčius 1000 popierinių gervelių išsipildys didžiausia svajonė, gimnazistai jau dvyliktus metus, padedant technologijų mokytojai Eglei, su meile ir entuziazmu lanksto popierinius paukštelius, lankosi rajono gydymo įstaigoje  ir dovanoja „Vilties paukštelius“ sergantiesiems, kaip vilties sveikti simbolį. Negaluojant didžiausia svajonė yra pasveikti.

Beveik 100 gervelių „nutūpė“ į besigydančių ir juos lankančių žmonių ligoninėje rankas, o mokinių bendravimas, linkėjimai sveikti praskaidrino sergančiųjų nuotaiką ir bent trumpam leido pamiršti savo negalias bei ligas. Skyriaus pacientai buvo maloniai nustebę ir sutrikę, bet labai dėkingi už tokį dėmesį. Ne vienas buvo giliai sujaudintas ar nubraukė ašarą… Mokiniai, bendraudami ir lankydami sergančius, pamato, kad mielas ir šiltas paguodžiantis žodis, dėmesys žmogui kartais gydo geriau negu vaistai. O paprastas, išlankstytas popierinis paukštelis, dovanotas pacientams, buvo it brangi dovana, kurios ilgai nepadėjo į šalį, bet laikė rankose kaip viltį ir tikėjimą…

Ši graži ir jautri gimnazistų tradicija, kuri, kaip parodė laikas, yra labai reikalinga. Mokiniams ugdomos teisingos vertybės – atjauta, empatija, nuoširdumas, pagarba žmogui. Lankydami kitus, sergančius ar pagalbos stokojančius, dovanodami save jaunuoliai dvasiškai auga, turtėja, atranda dvasinę ramybę ir pilnatvę. Tik vidumi brandus žmogus supranta savanorystės ir pagalbos esmę, o mes matome, kad gimnazistai tokie ir yra.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Dalia Burneikienės informacija

2020-02-18