Pasaulinę ligonio dieną sveikatos apsaugos ministrė linki visiems sveikatos ir stiprybės

Šiandien minima Pasaulinė ligonių diena. 1992 m. vasario 11 d. Popiežius Jonas Paulius II įsteigė Popiežiaus gyvybės akademiją. Nuo 1993 m. kiekvienais metais pasaulio visuomenė raginama nelikti abejinga sergančiųjų kančioms, apmąstyti, ką žmogui reiškia sveikata, darna su savimi ir supančiu pasauliu. Kviesdamas visus prisidėti prie šios dienos minėjimo, Popiežius Pranciškus išplatino žinią, skirtą 23-ai Pasaulinei ligonių dienai: „Buvau akys aklam, kojos luošam. Norėčiau į tai pažvelgti širdies išminties požiūriu“.

 

Pasaulinę ligonių dieną sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė kreipiasi į sveikatos sistemos darbuotojus, visų specialybių gydytojus, slaugos personalą, mokslininkus, specialistus, profesionalus ir entuziastus – į tuos, kurie jaučia didžiulę atsakomybę už žmogaus sveikatą. „Dėkoju visiems, kas savo profesinį talentą ir širdies šilumą pasiaukojančiai skiria sveikatos negalios kamuojamiems žmonėms ir jų artimiesiems, – teigia R. Šalaševičiūtė. – Tai jau yra, kad sveikatos sutrikimų keliama kančia ir skausmas yra šalia mūsų. Todėl kviečiu aktyviai prisidėti prie Pasaulinės ligonio dienos minėjimo. Vienykime savo pastangas, kad apsaugotume nuo ligų save, mūsų šeimas, mūsų valstybę. Linkiu visiems stiprios sveikatos, tikėjimo ir santarvės“. 

Popiežiaus Pranciškaus laiške skelbiama, kad minint šią Pasaulinę ligonių dieną, turime į viską žvelgti širdies išminties požiūriu: „Širdies išmintis yra tarnystė artimui. Žmonės, esantys prie ligonių, kuriems reikia nuolatinės pagalbos, yra akys aklam, kojos luošam. Mūsų pasaulis kartais pamiršta ypatingą vertę, kurią turi prie ligonio lovos praleistas laikas“. Pasak popiežių, visi ligoniai ir tie, kurie jais rūpinasi, patys patirdami kančią, gali priimti ir puoselėti tikrąją širdies išmintį. Yra svarbu nepamiršti apie sergančius žmones, išgirsti jų poreikius ir įsiklausyti į jų skausmą. Ši diena – puiki proga prisiminti ir visus tuos, kurie nepalieka ligonių kančiose ir skausme, rūpinasi jais bei skleidžia širdies šilumą.

 

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius
Tel. (8 5) 266 1411, natalja.samp@sam.ltwww.sam.lt

2015-02-11