Programa, kurią turėtų praeiti kiekvienas žmogus

Įvairios Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamos stovyklos yra efektyvi priemonė pasidalinti informacija, pritaikant ją praktiškai. Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto prevencijos programos tikslas  motyvuoti gyventojus gyventi sveikiau ir sumažinti širdies bei kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto riziką.

Trijų dienų stovyklos programą užpildė analizavimas ir įvardijimas rizikos veiksnių, fizinio aktyvumo, mitybos, streso reikšmė bei valdymo būdai. Programą koordinavo, rūpinosi esamu momentu bei vedė mankštas, meditaciją, šiaurietiškojo ėjimo pamoką ir kt. –  direktorės pavaduotoja Ina Meidienė; fizinio aktyvumo reikšmę, su konkrečiais praktiniais pratimais, mankštomis, perteikė kineziterapeutė Greta Baronaitė-Gzimidė; streso reikšmės ir jo valdymo būdais bei sveikatai palankaus maisto principais pasidalino gydytoja- dietologė, psichoterapeutė Kristina Jasmontienė. Dalyviai aktyviai dalyvavo visuose užsiėmimuose, konsultavosi, teikė klausimus. Pirtis ir ežeras nuplovė susikaupusias įtampas, o meditacijos metu užkukavusi (ir taip be perstojo) gegutė, simboliškai iškūkavo daug ilgų metų, o kaip ten su pinigais…nepažadėjo. Tai smagūs prietarai, tačiau gražių, stovyklą lydinčių simbolių, buvo daug ir įvairių. Keliaujant šiaurietiškuoju būdu link Tauragnų, sutikome milžinišką žalčiuką. Kažką jis gerokai išgąsdino, tačiau, tikiu, kad tai buvo geras ženklas. Pasiekėme Tauragnus, radome žmones švenčiančius Vyšnių žydėjimą, tai leidome sau prisišokti, pasilinksminti ir pakiliai grįžti į stovyklavietę.

Maistas – tobulas! Visi sotūs, mėgavosi nepatirtais skoniais, kvapais. Mūsų šeimininkė Lendronė, kaskart nustebindavo kažkuo neragautu, įdomiu ir, žinoma, sveikatai palankiu. Net šviežiai kepta duona ir pyragai, buvo tie, kurie tirpo burnoje ir neužsibuvo kūne.

Reflektuojant norėjosi išgirsti bent vieną dalyką, ką žmonės pasižadėjo nuo tos akimirkos pakeisti savo gyvenime ir tai labai nudžiugino: ,,vartosiu daugiau vandens“, ,,pasiruošiu ąsotį vandens su mėtomis, apelsinais, citrinomis, kad visada galėčiau atsigerti“, ,,pasiruošiu sėklų miksą, kuriuo gardinsiu salotas, troškinius, užtepėles..“, „nuo pirmadienio pradėsiu lankyti Biuro mankštas“, ,,mažiau valgysiu mėsos“, ,,valgysiu mažesnėmis porcijomis“ ir pan. Skamba įkvepiančiai! Pagalvojau, kad ir aš turiu sau kažką naujo pasižadėti – pyktį pakeisiu džiaugsmu! Labai norėčiau!

Trys dienos pralėkė, tačiau kiekvienas dalyvis galėjo imti, krauti į save kiekvieną patyrimą, kiekvieną patarimą ar žinutę, kuri sako – UŽ SAVO SVEIKATĄ ESI ATSAKINGAS PATS! ORGANIZMAS MOKA IR GALI SVEIKTI PATS, O MES – TURIME NETRUKDYTI, BET PADĖTI JAM! Mylėkite save ir visada prisiminkite, kad esate savo sveikatos ir gerovės kūrėjai! Jūsų pasirinkimas – priimti tai ir dėti pamatą mažais žingsneliais, ar ieškoti kaltų išorėje, numesti atsakomybę kitiems ir verkšlenti, kad ,,likimas“ toks ar anoks. Jūs galite viską, pradėkite jau dabar ir tai darykite dėl savęs, o mes, visada, būsime tie, kurie pasiruošę pastiprinti ir palaikyti JUS!

     

 

     

 

 

 

2023-05-15