Šiaurietiškojo ėjimo diena Utenoje

       

 

   

      

Gegužės 20 d., Šiaurietiškojo ėjimo asociacija (Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras yra asociacijos narys) organizavo Šiaurietiškojo ėjimo dieną Utenoje. Nors renginys vyko Aukštaitijos nacionaliniame parke, tačiau dalyviai buvo Utenos rajono gyventojai. Seminaro metu teoriją apie šiaurietiškąjį ėjimą, jo naudą, techniką, kalbėjo lektorė Monika Širkaitė. Praktiką vedė sertifikuoti instruktoriai, kurie dirbo su mažomis grupelėmis žmonių (tame tarpe – Alma Gaidienė ir Ina Meidienė). Po pietų, nuostabiais miško takeliais, pradėjome žygį – Ginučių piliakalnis; Ladakalnis, nuo kurio atsiveria šeši ežerai: Ūkojas, Linkmenas, Pakasas, Asėkas, Alksnaitis, Alksnas; Puziniškio piliakalnis; Ginučiai, kur stūkso unikalus medinis malūnas, kurio girnas suka galinga, iš ežero Sravinaičio ištekančio upelio Srovė, vandens jėga. Čia buvo daugybė turistų, kurie  atvyksta dviračiais, atplaukia baidarėmis ar, kaip mes – pėsčiomis.

Nuostabus oras, užburiantis pavasarinės gamtos stebuklas, motyvuoti dalyviai ir dar daug kitų mažų, bet prasmingų dalykų vyko šeštadienį. Ėjimas su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis, tai puikus būdas bendrauti, sveikatintis būti fiziškai aktyviems, mėgautis gamta ir patirti nesuskaičiuojamą daugybę puikių emocijų.

Ačiū visiems, o ypač –  Šiaurietiškojo ėjimo asociacijos prezidentei Aurelijai Raukštienei, kuri moka organizuoti, pritraukti, nustebinti. Ačiū Biuro komandai. Nuostabios visiems vasaros!

2023-05-22