Suginčių pagrindinėje mokykloje pradinių klasių mokiniai  paminėjo  Žemės ir Vandens dieną

Kovo mėnesį Suginčių pagrindinėje mokykloje su pradinių klasių mokiniais  paminėta  Žemės ir Vandens diena. Renginio metu sveikatos priežiūros specialistė mokiniams papasakojo apie pavasario lygiadienį , kai visame pasaulyje dienos ir nakties ilgis sutampa. Tačiau ši diena labai svarbi tuo, kad visi esame kviečiami būti Žemės globėjais ir atkreipti dėmesį, kaip elgiamės su savo planeta.

Pasvarstėme kaip galėtume Žemę pagerbti, saugią ir sveiką aplinką kurti. Mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai – popieriaus ir elektros taupymas, langų ir durų uždarymas, vandens čiaupų užsukimas – padeda tausoti elektrą, šilumą ir vandenį. Susitarėme visuomet mieste ar kaime einant pakelti šiukšles ir išmesti į artimiausią šiukšliadėžę.

Diskutavome kiek gi vandens iš viso yra Žemėje? Mokiniams atrodė, kad vandens Žemėje yra be galo daug, tačiau jie sužinojo, kad 96 proc. to vandens yra sūrus, o gyvybei svarbiausias vanduo – gėlas vanduo, kurio yra labai nedaug ir dažniausiai plytintis kažkur po mūsų kojomis. Tik 3 %  yra gėlas vanduo ir jis yra Žemės gyvenimo šaltinis. Pradinukai išsiaiškino, kad asmuo gali gyventi be maisto apie 30-40 dienų, tada be skysčio – tik apie 4-5 dienas.

Pradinių klasių mokiniai sužinojo kaip atpažinti, kad vaikui trūksta vandens, kada organizmas norės mažesnio kiekio vandens, kad vaikams gerti ir atsigerti reikia duoti tik kambario temperatūros vandens, nesaldintos žolelių arbatos, natūralaus mineralinio negazuoto vandens. Gali būti gardinta su uogomis, vaisiais.

Sužinojo ir tai, kad vandenį reikia gerti gurkšnojant, o ne visą stiklinę iš karto.

O mitybos specialistai pataria geriau gerti nevirintą vandenį, nes virinant pasišalina kalcis, kuris reikalingas vaiko kaulų augimui.

Sveikatos priežiūros specialistė Bronė Grigonienė pakvietė vaikus paragauti dviejų rūšių vandens. Viename puodelyje buvo grynas vanduo, o į kitą puodelį su  vandeniu įdėjo citrinos. Ragaudami mokiniai įsitikino, kad galima paskaninti vandenį vaisiais ar uogomis ir tuomet bus skaniau, įvairiau ir sveika.

Prieš renginį mokiniai buvo pakviesti piešti piešinius vandens ir žemės dienos tema. Kiekvienas pristatė savo piešinį visai klasei. Renginio pabaigoje aktyviausieji dalyviai, nupieštų piešinių autoriai bei naujokas mokinys  ukrainietis gavo prizų gertuvių, į kurias galima įsidėti vaisių, už kurias labai dėkojame Utenos visuomenės sveikatos biurui.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Bronė Grigonienė

2022-03-30