,,Švarių rankų šokis 15″

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) drauge su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija dar rudenį pakvietė darželinukus, pradinių klasių moksleivius ir jų šeimas prisijungti prie iniciatyvos „Švarų rankų šokis 15“.

Ši jau ketvirtus metus sėkmingai įgyvendinta iniciatyva  – puiki galimybė lavinti asmens higienos įpročius ir kūrybiškai pažvelgti į švarių rankų svarbą. Jos dalyviams reikėjo sukurti originalų šokį, nufilmuoti ir, įkėlus į interneto svetainęyoutube.com, nuorodą atsiųsti mums.

Šio konkurso tikslas – ne tik mokyti higienos, bet ir ugdyti tokias vaikų kompetencijas kaip ritmo pojūtis, muzikalumas, kūrybingumas, saviraiška, dėmesys ir pastabumas.

Džiaugiamės, kad „Švarių rankų šokis 15“ iniciatyvoje dalyvavo daugiau nei 7 tūkst. vaikų, kurie išmoko taisyklingai plauti rankas. Visi konkurso dalyviai pasirodė šauniai, o svarbiausia – nuo šiol jie mokės tai atlikti linksmai ir rankų plovimas galės būti ne sunki prievolė, bet smagus žaidimas. 

Visi organizatoriai bus apdovanoti ULAC padėkos raštais, o 15 šauniausiųjų –  šios iniciatyvos laureatų gruodžio 9 d. bus apdovanoti LR Sveikatos apsaugos ministerijoje. Čia UAB Pontem, kuri rūpinasi mokyklų, ligonių ir didžiųjų šalies įmonių  maitinimu ir kasdien aptarnauja  daugiau nei 33 tūkst. lankytojų, nugalėtojams dovanos kupinus vaisių krepšius.

Kūrybinius rinkinius dovanos UAB „Mokslo technologijos”o livephoto.lt dovanos prizus, leisiančius pasinerti į papildytos realybės pasaulį, kuriame linksma ir įdomu gyventi.

Šauniems šokėjėliams dovanėles paruošė ir  UAB „Tavo žaisliukas“ ir Vilniaus energija.
 Į šią iniciatyvą aktyviai įsitraukė Utenos ikimokyklinio ugdymo įstaigos:

Utenos vaikų lopšelis-darželis “Pasaka”, “Žiedelių” gr.
Auklėtoja Agnė Mikienė
Utenos vaikų lopšelio-darželio “Šaltinėlis” priešmokyklinio ugdymo grupės “Pelėdžiukai” mergaitės. 
Auklėtoja Diana Tumėnienė.
Utenos mokyklos vaikų darželio “Eglutė”  pirmos klasės mokiniai. 
Šokį parengė mokytoja Inga Ivanauskienė
Utenos lopšelio –darželio ,,Pasaka“ , ,,Drugelių“ grupė
Auklėtojos: Gražina Vaitiekėnienė ir Neringa Šeikienė
Utenos vaikų lopšelio – darželio “Saulutė”. Priešmokyklinukų “Spinduliukų” grupė.
Filmuką paruošė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kristina Jasiūnienė ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Laima Šakalienė.
Utenos vaikų lopšelio – darželio „Želmenėlis“ priešmokyklinė „B“ grupė.
AUKLĖTOJOS: Regina Girčienė, Valda Liugailaitė.

Lauretais pripažintas Utenos vaikų lopšelio-darželio ,,Želmenėlis” priešmokyklinės ,,B” grupės šokis. Kad paskatinti visus dalyvavusius šioje iniciatyvoje, Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dalyviams paruošė gražias dovanėles. Svarbu, kad kiekvienas būtų pastebėtas ir įvertintas. 

Ačiū visiems dalyviams ir būkite aktyvūs kitais metais. 

2015-12-03