Sveikos mitybos tema atsiskleidžia mažųjų darbuose

Su dideliu entuziazmu ir užsidegimu Molėtų vaikų l/d „Vyturėlis“ ir jo skyrius lankantys ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai skubėjo dalyvauti Utenos rajono visuomenės sveikatos biuro darbuotojų organizuotame kūrybiškumo konkurse sveikos mitybos tematika.

Konkursas skirtas Europos sveikos mitybos dienai paminėti, tad prieš užsiimant įvairia dailės technika „sudėti“ savo fantaziją ant popieriaus lapo, pirmiausia ir kalbėjom apie mitybą. „Sveikatai palanki mityba yra tokia nuo kurios augi sveikas ir didelis“ atsakė dauguma darželinukų į užduotą klausimą kaip jie supranta tokį teiginį.

Nuomonių ir diskusijų būta įvairių, svarbiausia, kad kiekvienas vaikas šeimoje ir ugdymo įstaigoje yra girdėjęs ir daugiau ar mažiau žino, kas yra sveikatai palanku ir vartotina dažniau, o ką reikėtų valgyti tik savaitgaliais ar itin retai. Vienareikšmiškai pirmoji vieta buvo skirta vaisiams ir daržovėms. Neatsiliko košės, kiti balsavo už mėsos patiekalus. Saldumynams skyrėme daug ovacijų, bet mažinant jų kiekį sieksime valgyti tik savaitgaliais, pažadėjo mažieji ir kibo kurti savo darbelius.

Meniškai perteikti vaisiai, daržovės bei jas valgantys vaikai ar šeimos atgulė ant piešimo popieriaus. Gausiausiai dalyvavo Molėtų vaikų l/d „Vyturėlis“ „Naminukų“ grupė su auklėtoja Janina – 18 darbų. O Giedraičių skyriaus „Giliukų“ grupės auklėtoja Sigita pristatė 16 vaikų darbų. Visų džiaugsmui net pusė nugalėtojų darbų, kuriuos rinko kompetentinga komisija, ir buvo minėto darželio vaikų darbai. Nugalėtojai apdovanoti puikiais prizais, kuriuos įsteigė Utenos rajono visuomenės sveikatos biuro darbuotojos, padėkota ir grupių auklėtojoms už skatinimą ir mažųjų palaikymą atliekant darbus. Nugalėjome visi – daugiau sužinojome apie mitybą ir turėjome galimybę atsiskleisti savo kūrybiškumui. Visų dalyvių piešiniai papuoš darželio grupių sienas.

 

Visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje Dalios Burneikienės informacija

2020-12-10