,,Sveikos šypsenos pažadas” iš vaikų lūpų

Dantų ėduonis yra viena labiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Genda net ir vaikų dantukai. Ėduonis atakuoja tik ką išdygusius pieninius ir nuolatinius dantis. Tačiau dantų ėduonies galima išvengti sveikai maitinantis ir anksti išsiugdžius taisyklingos burnos ertmės higienos įgūdžius. Siekiant išlaikyti sveiką dantį, reikia labai nedaug – jis turi būti švarus. Kaip tik to ir mokėsi lopšelio-darželio “Želmenėlis” ikimokyklinukai ir Saldutiškio pagrindinės mokyklos trečiokai.

Vaikams dažnai trūksta įgūdžių ir žinių apie dantukų priežiūrą, burnos higieną. Todėl burnos higienos įgūdžių formavimą tęsėme Utenos rajono Sudeikių daugiafunkciniame centre ir Utenos mokykloje – vaikų darželyje „Eglutė“. Vaikai sužinojo, kiek  turi dantukų ir kiek jų turės užaugę. Dantukų ir dantų šepetėlio muliažo pagalba vaikai susipažino su dantukų priežiūra, prisiminė kaip taisyklingai valyti dantis, skaitė knygą „ Net monstrai valosi dantis”. Diskutavo apie maistą, kuris reikalingas, kad dantukai augtų stiprūs ir sveiki. Išsiaiškino, koks maistas dantukams kenkia, kokią pastą ir kokį šepetėlį naudoti ir dar daug visokių gudrybių, kurios padeda išsaugoti sveikus dantukus.  Vaikams buvo įteikti „Sveikos šypsenos pažadas“ kalendoriai.

Sveikatos priežiūros specialistė Užpalių gimnazijos pirmokams prisiminė, ką buvo išmokę apie dantukų priežiūrą, atsinešė savo dantų šepetėlius ir pastas, piešė savo svajonių pastą, peržiūrėjome filmukus apie dantukų priežiūrą, paklausėme dainelės. Vaikai gavo dovanų knygeles “Net monstrai valosi dantis”, paskaitėme pradžią, kad būtų įdomu sužinoti kas vyko toliau. Taip pat namo parsinešė kalendorius su lipdukais, kurie skatins vaikus valytis dantukus 2 kartus per dieną, naudingos informacijos kalendoriuje ras ir tėveliai.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialisčių informacija

2020-09-09
-->