ŽŪB ,,Sveika Uoga” šviežios šilauogės – pažymėtos ,,Rakto skylutės” simboliu

Džiugu, kad vis daugiau Utenos rajono gamintojų/ ūkininkų savo produktus paženklina ,,Rakto skylutės” simboliu. Apsilankėme Ilčiukų k., Utenos r. ir ŽŪB ,,Sveika Uoga” vadovui Dariui Balioniui įteikėme Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro padėką už šviežias šilauoges, kurios pažymėtos ,,Rakto skylutės” simboliu. Uogos yra ne tik sveikatai palankus produktas, skanios, tuo įsitikinome ir mes, bet ir labai naudingos. Jose gausu skaidulų, antioksidantų, vitaminų ir mineralinių medžiagų.
Simbolio „Rakto skylutė“ tikslas – padėti vartotojams lengviau išsirinkti maisto produktus tarp kitų tos pačios grupės maisto produktų. Tai įprasti produktai, tačiau juose mažiau įdėta cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų. Simbolis „Rakto skylutė“ yra Europos Sąjungoje registruotas prekių ženklas, kurį Švedijos Nacionalinė maisto agentūra (ženklo savininkė) leido naudoti Lietuvoje. 2014 m. Lietuvoje buvo įsteigta valstybinė, nekomercinė sveikatai palankesnių maisto produktų ženklinimo simboliu „Rakto skylutė“ sistema.
Maisto produktų ženklinimas simboliu ,,Rakto skylutė“ yra savanoriškas ir nemokamas. Kviečiame Utenos ir Molėtų rajonų gamintojus/ūkininkus paženklinti savo produkciją ,,Rakto skylutės“ simboliu. Daugiau informacijos suteiksime Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure: tel. (8 389) 51 867 ar el. p. info@utenavsb.lt.
Produktus, pažymėtus ,,Rakto skylutės“ simboliu, galite rasti interneto svetainėje: https://hi.lt/uploads/pdf/Rakto_skylute/Rakto_skylute.pdf. Daugiau pasiskaityti apie ženklinimą „Rakto skylutės“ simboliu galima čia: https://www.hi.lt/ltrakto-skylute-sveikatai-palankesni-maisto-produktai.html.
 
 
 
 
2023-08-21